Filtry

Wanna

Czasy, w których łazienka była jedynie miejscem do mycia ciała zdecydowanie minęły . Dziś łazienka we własnych czterech ścianach coraz częściej staje się oazą wellness. Przede wszystkim będą to wanny w postaci wanien narożnych lub wanien wolnostojących, w których można zrelaksować się z książką lub lampką dobrego wina. Jeśli chodzi o rodzaje i modele nowoczesnych wanien, istnieje wiele opcji, które sprawią, że każda łazienka będzie czymś wyjątkowym, niezależnie od tego, czy są to wanny narożne, czy wolnostojące wanny.

Wanny, takie jak wanny wolnostojące, są wybierane według różnych kryteriów Ważnym punktem przy podejmowaniu decyzji o odpowiedniej wannie jest wielkość łazienki. Wanny narożne mogą być również używane jako prysznice w tym samym czasie. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, warto wprowadzić wannę wolnostojącą do prywatnej strefy wellness jako element przyciągający wzrok. Zastosowanie wanien narożnych lub wolnostojących jest również kryterium przy zakupie. Czy wanny narożne i wolnostojące są używane tylko przez jedną osobę, czy przez całą rodzinę? Jakiego wzrostu są członkowie rodziny? Długość wanien narożnych musi być odpowiednio dostosowana, podobnie jak długość wanien wolnostojących . Wanny wolnostojące mogą mieć kształty owalne, prostokątne, okrągłe, sześciokątne lub ośmiokątne , symetryczne, a także asymetryczne. Szeroka gama kształtów jest również dostępna dla wanien narożnych ; zawsze zależy to od pozostałej powierzchni i wyposażenia łazienki. Na przykład istnieją również wanny, zwłaszcza wolnostojące, które są wpuszczone w podłogę lub mają kształt łyżki. Wanny wolnostojące i wanny narożne wykonane z szerokiej gamy materiałów

Istnieją również różne wybory, jeśli chodzi o materiały, z których wykonane są wanny narożne i wanny wolnostojące. Istnieją wanny narożne wykonane z akrylu, a także wanny wykonane ze stali emaliowanej, kamienia naturalnego, minerału, odlewu aluminiowego, ceramiki, szkła, Corianu, a nawet drewna. Oczywiście dotyczy to również wanien wolnostojących . Wanny narożne i wanny wolnostojące są najczęściej wykonane z akrylu lub Quarylu. Wanny te mają tę zaletę, że można je łatwo i szybko wyczyścić, a także izolacja akustyczna jest znacznie lepsza niż na przykład w przypadku wanien emaliowanych. Ponadto wanny wolnostojące i wanny narożne wykonane z Corianu są łatwe w czyszczeniu, wystarczy ciepła woda i gąbka, nie są wymagane żadne ścierne środki czyszczące. wanny wolnostojące lub wanny narożne wykonane z Corianu pozostają higienicznie czyste przez lata . Nawiasem mówiąc, Corian to materiał kompozytowy wykonany z polimeru akrylowego i naturalnych minerałów, które są wykorzystywane do tworzenia wysokiej jakości powierzchni, takich jak te wymagane do wanien narożnych lub wolnostojących. Wanny narożne i wolnostojące wykonane z drewna Wanny narożne lub wolnostojące wykonane z drewna przyciągają wzrok, ponieważ były używane do bednarzy we wcześniejszych czasach .

Kształt wanien uzyskuje się za pomocą klejonych klepek, które są utrzymywane razem za pomocą stalowych obręczy i nadawane pożądanemu kształtowi za pomocą specjalnego procesu gięcia parowego. Istnieją jednak również wanny, które zostały wyfrezowane tylko z jednego kawałka drewna. Wanny wykonane z drewna utrzymują stałą temperaturę wody przez długi czas, wanny drewniane mianowicie przechowują ciepło znacznie lepiej niż wanny ceramiczne lub emaliowane. Wanny narożne lub wolnostojące wykonane z drewna są zwykle traktowane tylko wodoodporną kombinacją oleju i wosku. Z tego powodu wanny, a zwłaszcza wanny wolnostojące wykonane z drewna można po prostu spłukać wodą i osuszyć szmatką. Wanny wykonane z innych materiałów W przypadku wanien wykonanych z ceramiki coraz większą popularnością cieszy się odporne na zabrudzenia szkliwo ceramiczne "KeraTect". Specjalne szkliwo charakteryzuje się bardzo gładką powierzchnią i specjalnym efektem wysokiego połysku. Oczywiście nadal dostępne są wanny narożne i wolnostojące wykonane ze standardowej ceramiki. Wanny wykonane z emalii spełniają najwyższe wymagania w zakresie higieny i wytrzymałości, są odporne na zarysowania, ścieranie, uderzenia i kwasy. Wanny wykonane z kamienia naturalnego tworzą indywidualny wygląd, ale są cięższe, dlatego w tym przypadku należy wcześniej sprawdzić statykę.